Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Filipe Luís ma trzy wątpliwości co do skompletowania składu

flamengo.com.pl

Filipe Luís ma trzy wątpliwości co do skompletowania składu
Twitter Flamengo

W jednym z najbardziej decydujących tygodni sezonu Flamengo trener Filipe Luís rozpoczyna w poniedziałek przygotowania do treningów, w ostatnich dniach przerwy reprezentacyjnej, mając trzy wątpliwości co do składu: Wesley x Guillermo Varela na prawej obronie, Alex Sandro x Ayrton Lucas na lewej obronie oraz Gabriel Barbosa x Gonzalo Plata w ataku Rubro-Negro.

Po wolnej niedzieli zawodnicy wrócą do treningów w poniedziałek rano, aby rozpocząć przygotowania do klasyku z Fluminense, który odbędzie się w nocy z czwartku na piątek w ramach Brasileirão na stadionie Maracanã. Trener będzie miał jednak tylko trzy treningi, aby zdecydować, kto zajmie poszczególne pozycje w tym meczu.

Filipe Luís chce, aby zespół Flamengo był coraz bardziej intensywny. Jest to spowodowane spadkiem formy w ostatnich minutach meczów przeciwko Corinthians w Copa do Brasil oraz Bahii w Brasileirão. Teraz szkoleniowiec chce uniknąć fizycznego zmęczenia w końcowych fragmentach spotkań i liczy na ofensywny oraz intensywny zespół.

Oprócz meczu Fla-Flu drużyna z Rio de Janeiro zagra z Corinthians w niedzielę na stadionie Neo Química Arena w rewanżowym półfinale Copa do Brasil. Rubro-Negro wygrali pierwsze spotkanie 1:0 - w debiucie Filipe Luísa - jednak rywalizacja wciąż jest otwarta.

Aby nadal marzyć o trofeum, Flamengo musi wykonać swoje zadanie i wygrać mecze, które odbędą się 17 i 26 października. W trakcie przerwy reprezentacyjnej trener prowadził treningi i pracował nad mentalnością zawodników, podkreślając znaczenie tych spotkań.

• dodał: MentiX
  • 14.10.2024; 19:02
  • źródło: lance.com.br