Flamengo dominuje nad Vitórią, wygrywa i zmniejsza stratę do Palmeiras
Flamengo kontrolowało przebieg spotkania z Vitórią i wygrało 2:0 w nocy z niedzieli na poniedziałek w 22. kolejce Campeonato Brasileiro na stadionie Maracanã. Gospodarze rozegrali jedną z najlepszych pierwszych połów w tym sezonie, stworzyli sobie wiele okazji i objęli prowadzenie po kapitalnym trafieniu z dystansu Ericka Pulgara w samo okienko. W drugiej połowie zespół z Bahii próbował odpowiedzieć i kilka razy zagroził bramce Flamengo, jednak gospodarze ponownie przejęli kontrolę nad spotkaniem, a wynik ustalił Bruno Henrique pięknym strzałem z dystansu.
Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!
TABELA
Dzięki zwycięstwu wicelider Flamengo ma już 42 punkty i zmniejszył stratę do prowadzącego Palmeiras do sześciu punktów. Palmeiras pozostaje liderem z dorobkiem 48 punktów, ale ma o jeden rozegrany mecz więcej.
Vitória z kolei nadal ma 26 punktów i zajmuje 13. miejsce. Zespół z Bahii wciąż ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.
PIERWSZA POŁOWA
Flamengo zdominowało pierwszą połowę. Drużyna prowadzona przez Leonardo Jardima od pierwszych minut kontrolowała przebieg meczu, szybko wymieniała podania w pobliżu pola karnego, oddawała strzały i mocno naciskała rywala również bez piłki.
Vitória ograniczała się przede wszystkim do zabezpieczania dostępu do własnego pola karnego i próbowała nie dopuścić do prostopadłych podań oraz wejść w szesnastkę. Flamengo objęło prowadzenie w 13. minucie po potężnym uderzeniu z dystansu Ericka Pulgara, który trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Lucasa Arcanjo.
Chwilę później Léo Pereira również sprawdził bramkarza mocnym strzałem, ale tym razem Lucas Arcanjo zdołał interweniować. Vitória miała ogromne problemy z wyprowadzaniem kontrataków, a jej najlepszą okazją było uderzenie Emmanuela Martíneza z dystansu, które obronił Agustín Rossi.
Gospodarze zakończyli pierwszą połowę z aż 12 strzałami przy zaledwie dwóch próbach Vitórii. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby Jorge Carrascal i Samuel Lino wykazali się większą skutecznością. Obaj mimo wszystko rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę.
DRUGA POŁOWA
Po przerwie Flamengo nadal miało większe posiadanie piłki i częściej atakowało, ale jednocześnie zaczęło zostawiać rywalom więcej przestrzeni w defensywie.
Trener Jair Ventura dokonał kilku zmian, między innymi wprowadzając Marinho i Diego Tarzię, aby ożywić ofensywę. Na kilka minut Vitória rzeczywiście była w stanie nawiązać walkę. Najlepszą okazję stworzyło długie podanie Jamersona do Fabiano. Obrońca znalazł się w polu karnym i oddał potężny strzał, który minimalnie minął bramkę.
Samuel Lino był bliski zdobycia drugiego gola dla gospodarzy, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Leonardo Jardim niemal całkowicie przebudował ofensywę i szybko otrzymał za to nagrodę.
W swoim pierwszym kontakcie z piłką Bruno Henrique otrzymał podanie w środkowej części boiska, zbliżył się do pola karnego i oddał potężny strzał w samo okienko. Od tego momentu Flamengo nie pozwoliło już rywalom na poważniejsze zagrożenie i spokojnie dowiozło zwycięstwo do końcowego gwizdka.
NAJBLIŻSZE MECZE
Flamengo wróci do gry już w nocy ze środy na czwartek, kiedy na Mineirão zmierzy się z Cruzeiro w 1/8 finału Copa Libertadores.
Vitória będzie miała tydzień na przygotowanie się do kolejnego spotkania. W niedzielę zmierzy się na własnym stadionie z Botafogo w ramach Campeonato Brasileiro.
FLAMENGO 2:0 VITÓRIA - 22. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO
STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 58.226.
ARBITER: Wilton Pereira Sampaio (GO).
ASYSTENCI: Bruno Boschilia (PR), Leone Carvalho Rocha (GO).
VAR: Gilberto Rodrigues Castro Junior (PE).
ŻÓŁTE KARTKI: Zé Vitor (VIT), Plata (FLA).
BRAMKI: 13' Pulgar (1:0), 80' Bruno Henrique (2:0).
FLAMENGO: Rossi; Varela, Léo Ortiz, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Pulgar, Jorginho (74' Evertton Araújo), Arrascaeta (64' Paquetá); Carrascal (86' Lorran), Samuel Lino (74' Plata), Pedro (74' Bruno Henrique). TRENER: Leonardo Jardim.
VITÓRIA: Lucas Arcanjo; Fabiano Souza, Brítez, Caíque, Jemerson; Walace (69' Pochetinno), Zé Vitor (90+2' Edenilson), Martínez; Erick (46' Tarzia), Renê (79' Fabri), Matheuzinho (46' Marinho). TRENER: Jair Ventura.