Flamengo ma problem z napastnikami

Rozmiar tekstu: A A A

Napastnik. Pozycja, która do niedawna nie sprawiała bólu głowy fanom Flamengo, teraz jest kamieniem w bucie trenera Maurício Barbieriego. Szkoleniowiec z każdym meczem zmienia atakującego, ale bez znalezienia idealnego kandydata, który przejąłby to stanowisko do końca sezonu. W ostatnim spotkaniu przeciwko Cruzeiro w 1/8 fazie Copa Libertadores, na środku ataku wystąpił Vitinho, a Fernando Uribe, który trafił do klubu z pompą podczas przerwy w rozgrywkach na czas rozgrywania Mistrzostw Świata, nawet nie znalazł się w kadrze meczowej.

Do tej pory na środku ataku byli testowani Henrique Dourado, Fernando Uribe i młody Lincoln, ale żaden nie zdołał przekonać trenera do siebie. Teraz do tej listy doszedł Vitinho. Nie wspominając już o Paolo Guerrero i Felipe Vizeu, którzy również mieli swoje szanse, ale niedawno odeszli z klubu.

Problem z napastnikami rozpoczął się od Paolo Guerrero, który został zawieszony za doping. Aby zastąpić Peruwiańczyka, Rubro-Nego sprowadzili Henrique Dourado, ale do czasu debiutu Ceifadora, ówczesny trener Paulo César Carpegiani stawiał na Felipe Vizeu i Lincolna.

Dourado zadebiutował w Mengão dopiero w półfinale Taça Guanabara, ale pomimo tego, że zdobył bramkę, to nie zdołał spełnić pokładanych w nim nadziei. Gdy kara Guerrero została tymczasowo zawieszona, to ten wrócił do zespołu. Ponieważ przyszłość Peruwiańczyków była nieznana, a Felipe Vizeu w lipcu odchodził do Udinese, klub z Gávea postanowił zakontraktować Fernando Uribe.

Po przerwie na mundial i kolejnych słabych meczach, Dourado, który i tak jest najlepszym strzelcem Flamengo w tym sezonie, stracił grunt, a więcej szans otrzymali Uribe i Lincoln. W tym okresie Guerrero rozegrał tylko dwa spotkania, a pożegnanie już dawało oznaki oczywistości.

Strzelcy Flamengo w tym sezonie:

Henrique Dourado - 11 bramek

Vinícius Júnior - 10

Diego, Éverton Ribeiro, Lucas Paquetá - 8

Éverton, Felipe Vizeu - 3

Geuvânio, Rhodolfo, Réver, Lincoln - 2

Guerrero, Uribe, Matheus Savio, Thuler, Rodinei, Léo Duarte, Lucas Silva, Pepê - 1

iconautor: MentiX

icon 30.08.2018

icon13:50

iconźródło: lancenet.com.br

iconfoto: flamengo.com.br











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy