Flamengo nadal myśli o Zece, Santos gotowy do rozmów
Flamengo wciąż ma nadzieję na pozyskanie bocznego obrońcy. Wielkim pragnieniem od końca zeszłego roku jest Zeca, który nadal jest na celowniku Rubro-Negro, a na najbliższe dni jest zaplanowanie spotkanie z władzami Santosu. Jednak kwota wymagana przez Peixe jest uważana za zbyt wysoką przez Mengão. Aby osiągnąć pozytywy wynik, obie strony będą musiały dojść do konsensusu w celu zmniejszenia kwoty odstępnego.
Rubro-Negro rozmawiają z Santosem i przedstawicielami zawodnika. Klub z Vila Belmiro oczekuje kwoty w wysokości 7 mln euro (około 28 mln reali), jednak Fla nie zamierza tyle płacić i chce zbić cenę.
Zeca z powodu opóźnień w wypłacaniu pensji i innych premii, w zeszłym roku złożył pozew przeciwko Peixe w Sądzie Pracy i otrzymał pozwolenie na popisanie kontraktu z innym klubem. Boczny obrońca był już po słowie z Flamengo, ale ostatecznie nie poszło do popisania umowy, ponieważ dział prawny klubu odradził transakcji. To samo stało się z Gironą i Corinthians.
Mimo to Flamengo rozpoczęło rozmowy z Santosem. Nieredukowalny na początku tego roku, klub paulista już zgadza się na negocjacje w sprawie zawodnika.