flamengo.com.pl


Flamengo opracowuje plan wypożyczenia Rafinhii

W ciągu ostatnich kilku tygodni Flamengo próbował zatrudnić dwóch pomocników z europejskich klubów: Thiago Mendesa z Olympique Lyon i Kenedy'ego z Chelsea. To dlatego, że odkąd Gérson został sprzedany, Mais Querido próbuje odzyskać "równowagę" w pomocy. Jednak na radarze klubu z Gávea znalazł się nowy piłkarz ze Starego Kontynentu. Według najnowszych informacji, Rubro-Negro monitoruje również sytuację defensywnego pomocnika Rafinhii, który obecnie występuje w Paris Saint-Germain.

Warto zauważyć, że jeśli plan A Flamengo jaki jest Thiago Mendes nie zostanie zrealizowany, Rafinha może okazać się doskonałą opcją. Syn Mistrza Swiata z Mazinho z 1989 roku i brat Thiago Alcântary, pomocnik ma duże doświadczenie w Europie i powinien "naprawić" pomoc Mengão. Jednak, podobnie jak pozostali dwaj gracze, klub z Gávea napotyka te same problemy w negocjacjach: warunki kontraktu.

Z powodu nowej pandemii koronawirusa, Flamengo ma napięte rachunki i nie może sobie pozwolić na duże wydatki. Tak więc pragnieniem Rubro-Negro jest wypożyczenie z opcją kupna pod koniec umowy, a to może osłabić pozycję Mengão. 28-latek nie otrzymuje wielu okazji gry w barwach PSG i został kupiony za niską kwotę (1,5 mln euro).

W ten sposób Mais Querido kontynuuje mapowanie rynku w poszukiwaniu wzmocnień. Jednak, jak wspomniano, kandydatura Rafinhii zyskuje jeszcze większą siłę, gdy wziąć pod uwagę jego sytuację we francuskim klubie. W zeszłym sezonie pomocnik rozegrał 34 mecze i rozdał siedem asyst. Ponadto teraz zyskał bezpośredniego rywala o miejsce w składzie, gdyż paryski klub pozyskał Georginio Wijnalduma.

  • dodał: MentiX
  • 19.07.2021; 22:13
  • źródło: colunadofla.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 4:1 Unión La Calera

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Gabi "czyści" buty Arrascaeta po tym jak ten asystował, przy jego bramce.
Video


Flamengo nie miał większych problemów i pewnie wyrał 4:1 z Union La Calera w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX