flamengo.com.pl


Flamengo planuje mieć popularny sektor na nowym stadionie
Twitter Flamengo

Temat własnego stadionu powrócił na pierwszy plan w kuluarach Flamengo. Prezydent Rubro-Negro, Rodolfo Landim, ujawnił, że ma nadzieję w przyszłym tygodniu spotkać się z nowym prezydentem banku Caixa Econômica Federal (CEF), aby próbować zrealizować projekt.

Rubro-Negro chcą zakupić teren Gasômetro, położony przy Avenida São Cristóvão nr 1200, w strefie portowej Rio de Janeiro. Powierzchnia, licząca 86 592,30 m², jest własnością banku Caixa, który zmienił prezydenta na początku tego miesiąca - Carlos Antônio Vieira Fernandes został zaprzysiężony w dniu 9 listopada.

Jeśli negocjacje pójdą naprzód i Flamengo rzeczywiście zdoła zbudować swój własny stadion, klub planuje mieć na trybunach część popularną, z cenami bardziej przystępnymi dla kibiców o niskich dochodach. Pomysł ten został ujawniony przez Gustavo Oliveirę, wiceprezydenta ds. komunikacji i marketingu Flamengo, w niedawnym wywiadzie udzielonym kanałowi "Máquina do Esporte" na YouTube.

"Maracanã ma słabą dystrybucję, jeśli chodzi o określanie obszarów z tanimi biletami. Połączenie z wejściem, łazienki... Nie możesz stworzyć zbyt wyraźnych przestrzeni, aby koszty były znacznie różne. Ale jeśli wygramy przetarg na zarządzanie Maracanã na kolejne 20 lat, jednym z rzeczy, które chcemy zrobić, jest zmiana struktury, aby umożliwić tego rodzaju rzeczy. A w naszym nowym stadionie, jeśli uda nam się go zrealizować natychmiastowo lub w przyszłości, będzie bardziej efektywny sektor popularny. Bo wtedy możesz zbudować stadion z tym celem." - powiedział.

Flamengo było już mocno krytykowane za "elitaryzację Maracanã" z powodu cen biletów, ale ma także plany przebudowy strukturalnej i stworzenia sektora popularnego na stadionie, jeśli wygra przetarg, którego zakończenie planowane jest na koniec 2024 roku. Nawet jeśli marzenie o posiadaniu własnego stadionu stanie się rzeczywistością, Flamengo pozostanie współzarządzając Maracanã wraz z Fluminense, i będzie mogło wykorzystać arenę do wynajmu meczów (na przykład dla CBF) lub innych wydarzeń, takich jak koncerty muzyczne.

  • dodał: MentiX
  • 18.11.2023; 18:00
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Palmeiras 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Starcie gigantów brazylijskiego futbolu zakończone remisem 1:1.
Video


Wygrywając 1:0 z Olimpią, Flamengo zrobiło mały krok w awansie do ćwierćfinału Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX