flamengo.com.pl


Flamengo planuje przedłużyć kontrakt Pulgara
Twitter Flamengo

Erick Pulgar ma kontrakt z Flamengo do końca 2025 roku. Przeżywając świetny moment w karierze, oczekuje się, że w przyszłym roku mogą pojawić się kluby z całego świata zainteresowane pozyskaniem Chilijczyka. W związku z tym zarząd Rubro-Negro już podejmuje działania, aby nie ryzykować utraty defensywnego pomocnika.

Według dziennikarza Bruno Lemos z "S1 Live", Flamengo planuje spotkać się z agentami Erica Pulgara pod koniec tego sezonu, aby omówić kwestie przedłużenia kontraktu. Ponadto zarząd Rubro-Negro zamierza zaoferować podwyżkę wynagrodzenia dla chilijskiego pomocnika wraz z przedłużeniem umowy.

GWIAZDA SEZONU

Od czasu przybycia do Flamengo, defensywny pomocnik wykazuje doskonałą jakość techniczną. W pewnych i świadomych występach, Erick Pulgar stał się "kluczowym elementem" środka boiska drużyny prowadzonej przez Tite. 28-latek ugruntował się jako starter w zespole Rubro-Negro i jest obecnie jednym z najbardziej regularnych graczy w drużynie.

Erick Pulgar dołączył do Flamengo w lipcu 2022 roku, przybywając z Fiorentiny, mając za sobą epizod gry w Galatasaray. Wówczas Rubro-Negro zapłacił około 3 miliony euro, aby pozyskać chilijskiego zawodnika.

POCHWAŁY OD TITE

Po zwycięstwie Flamengo nad Palmeiras w dniu 8 listopada, trener Tite nie szczędził komplementów pod adresem wszechstronności defensywnego pomocnika.

"Pulgar gra świetnie. Naprawdę świetnie! Potrzebujesz zawodnika pozycyjnego? On to robi. Potrzebujesz box-to-box? On to robi. Bo ma ogromną indywidualną jakość i umiejętność podania." - powiedział trener.

REPREZENTACJA CHILE

Erick Pulgar został powołany do reprezentacji Chile na najbliższe mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata i prawdopodobnie będzie starterem w obu spotkaniach "La Roja", które zmierzą się z Paragwajem i Ekwadorem.

Drugi mecz budzi obawy Flamengo, ponieważ odbędzie się dwa dni przed starciem Rubro-Negro z Red Bull Bragantino na stadionie Maracanã. Niemniej jednak klub z Rio de Janeiro rozważa logistykę, aby jak najszybciej sprowadzić Ericka Pulgara do Brazylii, aby zawodnik miał więcej czasu na regenerację i był do dyspozycji trenera Tite.

FLAMENGO VS BRAGANTINO

Flamengo podejmie Red Bull Bragantino w zaległym meczu 30. kolejki Brasileirão, który odbędzie się 23 listopada na stadionie Maracanã.

  • dodał: MentiX
  • 16.11.2023; 22:57
  • źródło: colunadofla.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Palmeiras 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Starcie gigantów brazylijskiego futbolu zakończone remisem 1:1.
Video


Wygrywając 1:0 z Olimpią, Flamengo zrobiło mały krok w awansie do ćwierćfinału Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX