flamengo.com.pl


Flamengo zagra na Mangueirão
Twitter Flamengo

Stadion Olimpijski w stanie Pará, znany jako Mangueirão, będzie gościć mecz Flamengo w ramach Campeonato Carioca w dniu 31 stycznia 2024 roku. Przeciwnik Mengão nie został jeszcze ustalony.

Informacja została potwierdzona w czwartek przez rząd stanu Pará za pośrednictwem Departamentu Sportu i Rekreacji (Seel). Inicjatywa zrodziła się z chęci władz Rubro-Negro do organizowania meczów w północnych i północno-wschodnich regionach kraju.

POWRÓT PO 10 LATACH

Ostatni mecz, jaki Flamengo rozegrało na Mangueirão, miał miejsce w 2013 roku, gdy drużyna wygrała 1:0 z Remo po trafieniu Rafinhy w spotkaniu w ramach Copa do Brasil.

MODERNIZACJA STADIONU

"Novo Mangueirão" miał zwiększoną pojemność z 35 tys. do nieco ponad 50 tys. kibiców, wymienioną murawę i system drenażu, stałe miejsca siedzące przedłużone w pobliże toru lekkoatletycznego, nowe reflektory, dwa ekrany oraz tunele dostępu do murawy.

Największa arena piłkarska w stanie Pará gościła wielkie wydarzenia od czasu modernizacji. Oprócz koncertów krajowych artystów, odbył się tam także mecz między Brazylią a Boliwią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2026 roku.

  • dodał: MentiX
  • 16.11.2023; 19:44
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Palmeiras 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Starcie gigantów brazylijskiego futbolu zakończone remisem 1:1.
Video


Wygrywając 1:0 z Olimpią, Flamengo zrobiło mały krok w awansie do ćwierćfinału Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX