flamengo.com.pl


Gabriel Barbosa blisko liczby bramek Renato Gaúcho

Płyta DVD jest przechowywana w szufladzie. Renato Gaúcho żartował i powiedział, że Gabriel Barbosa "nie jest gotowy" na oglądanie jego filmów, gdy był piłkarzem. Ale dobrze, że trener Flamengo ma materiał gotowy do rozpowszechniania tak szybko, jak to możliwe.

Mając 24-lat napastnik Rubro-Negro lubi bić rekordy i szybko idzie, aby wkrótce przekroczyć ślad, który obecny dowódca ustanowił w ciągu dwóch dekad kariery.

Od początku w sektorach młodzieżowych Esportivo de Bento Gonçalves w 1979 roku, aż do przejścia na emeryturę w Bangu w 1999 roku, Renato strzelił 235 goli w swojej karierze, wyróżniając się w Brasileirão, Libertadores, tytułach Klubowego Mistrza Świata i stanowych, a także zdobywając Copa América i grając na Mistrzostwach Świata. Gabigol jest dopiero w swoim dziewiątym sezonie jako zawodowiec, ale ma już 177 goli i wystarczająco dużo historii na własne DVD.

BRAMKI RENATO GAÚCHO

- 235 w karierze

- 191 w oficjalnych meczach

- 74 dla Grêmio

- 67 dla Flamengo

- 49 w Brasileirão

- 43 w Carioca

- 32 w Gauchão

W liczbach bezwzględnych, Gabiemu brakuje już tylko 58 bramek do wyrównania liczby goli zdobytych przez trenera w swojej karierze. Jeśli jednak weźmie się pod uwagę tylko oficjalne mecze, dystans jest mniejszy. Gabriel Barbosa strzelił jeszcze jednego gola w sparingach (dla Santosu z Bahią), podczas gdy Renato Gaúcho ma 44 w nieoficjalnych spotkaniach. W tym scenariuszu wynik wyniósłby 191 x 176.

BRAMKI GABRIELA BARBOSY

- 177 w karierze

- 176 w oficjalnych meczach

- 88 dla Flamengo

- 83 dla Santosu

- 84 w Brasileirão

- 23 w Carioca

- 22 w Copa do Brasil

Gabigol bez problemu wyprzedził już Renato w bramkach w koszulce Flamengo: 88 x 67. Rubro-Negro to już klub, w którym napastnik strzelił najwięcej goli, wyprzedzając 83 w koszulce Santosu. Z drugiej strony Gaúcho ma 74 trafienia będąc piłkarzem Grêmio.

Statystyki, które podsycają debatę w zabawnym tonie w szatni Rubro-Negro w scenariuszu, w którym cel obu jest ten sam: Gabriel dalej strzelał gole, które będą ważne dla trenera Renato Gaúcho. Razem obaj będą reprezentować Flamengo w środowym rewanżowym starciu przeciwko Defensa y Justicia w 1/8 finału Copa Libertadores.

Dzięki zwycięstwu 1:0 w meczu w Buenos Aires, Rubro-Negro może nawet zremisować, a awansuje do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Internacional x Olimpia.

  • dodał: MentiX
  • 20.07.2021; 07:33
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 4:1 Unión La Calera

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Gabi "czyści" buty Arrascaeta po tym jak ten asystował, przy jego bramce.
Video


Flamengo nie miał większych problemów i pewnie wyrał 4:1 z Union La Calera w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX