Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Gabriel Barbosa zdobywa serię gier, ale pozostaje nieskuteczny

flamengo.com.pl

Gabriel Barbosa zdobywa serię gier, ale pozostaje nieskuteczny
Twitter Flamengo

Gabriel Barbosa ponownie zyskał miejsce w podstawowym składzie Flamengo, odkąd drużynę przejął Filipe Luís, ale nadal nie prezentuje dobrej formy. Porażka 0:2 z Fluminense była czwartym z rzędu spotkaniem, w którym napastnik rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce i spędził na boisku ponad 70 minut, jednak nie zdobył bramki ani nie stworzył groźnej sytuacji bramkowej.

Od poprzedniego sezonu idol kibiców jest w słabej formie, stracił miejsce pod wodzą Tite, został zawieszony za próbę oszustwa przy teście dopingowym, a także zmagał się z kontuzjami. W efekcie w 2024 roku rozegrał niewiele spotkań (31 meczów) i miał mniej minut na boisku, co było jednym z powodów słabszych występów, gdy wchodził z ławki rezerwowych.

Jednak seria meczów w podstawowym składzie nie przyniosła jeszcze oczekiwanych efektów, a Gabigol napotyka te same trudności co wcześniej. W tych czterech spotkaniach częściej znajdował się na spalonym niż oddawał strzały na bramkę.

NISKA EFEKTYWNOŚĆ W ATAKU

W meczach przeciwko Athletico Paranaense, Bahii, Corinthians i Fluminense, napastnik Flamengo miał tylko dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola na siedem oddanych strzałów. Trzy z nich były celne, dwa niecelne, a dwa zostały zablokowane.

Z drugiej strony, znajdował się na spalonym aż osiem razy, nie licząc innych sytuacji, w których nie otrzymał podania, a więc nie zostały one uwzględnione w statystykach. Mimo tych liczb, Filipe Luís stanął w obronie swojego przyjaciela i obecnie podopiecznego.

:Najbardziej proszę Gabiego, aby ustawiał się tam, gdzie będzie produktywny. Żeby atakował przestrzenie, bo to robi najlepiej. Spalone wynikają z braku odpowiedniego wyczucia, którego obecnie nie ma. Ale to mniejszy problem niż schodzenie po piłkę, jak robił to w poprzednich latach." - ocenił trener, który widzi powód tej nieefektywności:

"To zawodnik, który długo nie grał, więc wyczucie czasu (w kontekście spalonych) nie jest u niego w najlepszej formie. Ale tendencja jest taka, że się poprawi." - dodał.

INNE STATYSTYKI GABIGOLA

Mimo powrotu do współpracy z Bruno Henrique, Gabi nadal nie odnajduje się tak dobrze, jak wcześniej z nim i resztą zespołu. W efekcie w tych czterech meczach zanotował tylko dwa kluczowe podania - oba w klasyku z Fluminense.

W sumie Gabigol brał udział w 87 akcjach z piłką, co daje średnio 22 na mecz. Stracił piłkę 14 razy, z czego osiem razy w czwartkowym klasyku.

Grał przez cały mecz przeciwko Athletico Paranaense i 86 minut przeciwko Corinthians. Z kolei w spotkaniu z Bahią został zmieniony po 73 minutach, a w ostatnim spotkaniu spędził na boisku 79 minut.