Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Jest finał!

flamengo.com.pl

Jest finał!
Twitter Flamengo

Flamengo jest finalistą Copa do Brasil po raz dziesiąty w swojej historii. Z jednym zawodnikiem mniej od 27. minuty Rubro-Negro udało się utrzymać bezbramkowy remis do końca i wyeliminować Corinthians na Neo Química Arenie w rewanżowym meczu półfinałowym. Na stadionie Maracanã zespół prowadzony przez Filipe Luisa wygrał 1:0.

PIERWSZA POŁOWA

Corinthians, które musiało wygrać, rozpocząło mecz próbując wywrzeć presję na Flamengo, ale nie udało się im stworzyć większych szans na Neo Química Arena. To goście jako pierwsi zdobyli bramkę: Alex Sandro strzelił głową, ale Anderson Daronco odgwizdał pozycję spaloną, a gol został anulowany. Później Bruno Henrique został wyrzucony z boiska za brutalny faul na Matheuzinho. Grając w przewadze jednego zawodnika, gospodarze jeszcze bardziej naciskali przeciwnika, ale do końca pierwszej połowy nie udało im się zdobyć bramki.

DRUGA POŁOWA

Z kilkoma zmianami w obu drużynach, druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do tego, jak zakończyła się pierwsza. Corinthians, grając w przewadze i potrzebując zwycięstwa, ruszyło do ataku, ale nie było w stanie skutecznie wykończyć akcji: zwłaszcza Yuri Alberto, który miał najwięcej okazji na zdobycie bramki. Z upływem minut Flamengo również miało okazje do kontrataków. Dwie najlepsze sytuacje w meczu miały miejsce w ostatnich minutach: Giovane przeprowadził świetną akcję po prawej stronie i oddał strzał, który obronił Agustín Rossi, natomiast Gérson zostawił Carrillo na ziemi, ale strzelił niecelnie. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowy remisem.

FINAŁY

Po wyeliminowaniu Corinthians, Flamengo zmierzy się z Atlético Mineiro w finałach Copa do Brasil. Mecze odbędą się 3 i 10 listopada, w dwie niedziele.

CORINTHIANS 0:0 FLAMENGO - PÓŁFINAŁ COPA DO BRASIL

STADION: Neo Química Arena w São Paulo (SP).
WIDZÓW: 46.426.
ARBITER: Anderson Daronco (Fifa-RS).
ASYSTENCI: Nailton Junior de Sousa Oliveira (Fifa-CE), Rafael da Silva Alves (Fifa-RS).
VAR: Wagner Reway (VAR-Fifa-ES).
ŻÓŁTE KARTKI: Gustavo Henrique, Pedro Henrique (COR), Gérson, Alex Sandro, Pulgar (FLA).
CZERWONA KARTKA: 28' Bruno Henrique (FLA).

CORINTHIANS: Hugo Souza; Matheuzinho (69' Giovane), André Ramalho, Gustavo Henrique (46' Félix Torres), Matheus Bidu; José Martínez (46' Carrillo), Charles (69' Coronado), Rodrigo Garro; Talles Magno (75' Pedro Henrique), Romero, Yuri Alberto. TRENER: Ramón Díaz.

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Léo Ortiz, Léo Pereira, Alex Sandro (46' Ayrton Lucas); Erick Pulgar, De la Cruz (54' Alcaraz), Gérson, Arrascaeta (83' Plata); Gabriel Barbosa (31' Fabrício Bruno), Bruno Henrique. TRENER: Filipe Luís.