John na radarze Flamengo
Bramka jest jedną z pozycji, która powinna zostać wzmocniona przez Flamengo w nowym sezonie. Odejście Diego Alvesa i chęć sprzedaży Hugo Souzy sprawiają, że Rubro-Negro uważają, że poszukanie nowego bramkarza jest pilne, aby Santos miał dobrego zmiennika.
Oprócz Agustína Rossiego z Boca Juniors, który już na początku roku był łączony z Flamengo, John z Santosu to kolejny bramkarz, który znajduje się w kręgu zainteresowań klubu z Gávea.
Władze Peixe są gotowe sprzedać 26-latka, ale tylko wtedy, gdy propozycja będzie dobra dla zawodnika i klubu. Flamengo oceniło również transfer João Paulo, który jest pierwszym bramkarzem Santosu, ale uznało, że gracz jest zbyt drogi.
Poza Flamengo, John znajdował się na celowniku São Paulo i Botafogo, ale żadnemu z tych klubów nie udało się go pozyskać, gdyż ich oferty zostały uznane za niskie. Santos oczekuje atrakcyjnej kwoty i nie widzi potrzeby sprzedawania swojego zawodnika za sumę, która nie jest satysfakcjonująca.