Ostatnia wyjazdowa wygrana w Libertadores z Emelec
Po frustrującym domowym remisie 2:2 z River Plate i niezbyt korzystnym bilansie spotkań w roli gościa w Copa Libertadores, Flamengo w środę w drugiej kolejce rozgrywek zmierzy się na stadionie George Capwell z Emelec. Jednak Rubro-Negro mają powodu, aby sądzić, że odniosą zwycięstwo w Guayaquil.
To dlatego, że grając właśnie przeciwko Emelec na stadionie George Capwell, Mengão odnieśli swoje ostatnie wyjazdowe zwycięstwo w Copa Libertadores, a miało to miejsce prawie cztery lata temu, w dniu 2 kwietnia 2014 roku. Wówczas Fla wygrało 2:1, a gole zdobywali Alecsandro i Paulnho dla gości, z kolei dla gospodarzy trafił Stracqualursi.
W pięciu ostatnich występach w Copa Libertadores ((2008, 2010, 2012, 2014 i 2017) Flamengo rozegrało 15 wyjazdowych meczów w fazie grupowej i statystyki nie sa najlepsze: tylko trzy zwycięstwa zespołu z Gávea. Właśnie z powodu słabej gry w wyjazdach, Rubro-Negro nie wyszli z grupy w trzech ostatnich edycjach (2012, 2014 i 2017), co zwiększa presję na dobrą kampanię w tym roku.