flamengo.com.pl


Po 100 dniach, wszyscy starterzy są dostępni

Wchodząc na boisko w najbliższą środę na stadionie Mané Garrincha, Flamengo doświadczy nietypowej sytuacji. Po 100 dniach i serii 26 meczów z ważnymi nieobecnościami w składzie, Rubro-Negro będzie miał do dyspozycji wszystkich starterów, aby wywalczyć sobie miejsce w ćwierćfinale Copa Libertadores w meczu przeciwko Defensa y Justicia.

Dobra wiadomość przed decydującym pojedynkiem to powrót Rodrigo Caio i Bruno Henrique. Wyzdrowieni po ostatnich problemach fizycznych, obaj trenowali normalnie z drużyną od poniedziałku i mogą zostać wybrani przez trenera Renato Gaucho do drużyny wyjściowej.

Jedynymi nieobecnymi Flamengo w środowym meczu są César, Thiago Maia i Piris da Motta, z których żaden nie znalazł się w początkowym składzie. Pomimo ponadprzeciętnej jakości, brazylijski pomocnik wciąż przechodzi proces stopniowego powrotu po poważnej kontuzji kolana i wciąż szuka swojej pozycji w składzie.

Aby zrozumieć tą radość, będzie to dopiero trzeci mecz w bieżącym sezonie, w którym Flamengo będzie w stanie wykorzystać swoją maksymalną siłę. Ostatni taki mecz miał miejsce dokładnie 101 dni temu, 11 kwietnia, w wygranym spotkaniu z Palmeiras w ramach rozgrywek Supercopa do Brasil. Wcześniej Rubro-Negro pokonał Madureirę w Carioca, również bez defraudacji wśród zawodników branych pod uwagę w początkowym składzie.

Od tego czasu Flamengo rozegrało 26 meczów z rzędu z co najmniej jednym nieobecnym. I to z różnych powodów. Rodrigo Caio, na przykład, cierpiał na problemy fizyczne i był tym, który najbardziej opuścił drużynę w tym okresie, bo aż na 14 meczów. Inni gracze, tacy jak Diego Alves i Gérson, kiedy był jeszcze w klubie, również doznali kontuzji i mieli niższą obecność w zobowiązaniach.

W ciągu 100 dni kilkakrotnie zdarzały się również przypadki zawieszonych lub celowo oszczędzonych przez trenera sportowców. Od czerwca Flamengo wciąż borykało się z innym problemem - wezwaniami do Copa América, które zabrały Mauricio Islę, Giorgiana De Arrascaetę, Évertona Ribeiro i Gabigola na praktycznie miesiąc.

Prawda jest taka, że ​​należy świętować ten wyczyn, zwłaszcza że jest to decydujący pojedynek dla Copa Libertadores. Jedyne pytanie w drużynie to wybór partnera dla Rodrigo Caio. O miejsce walczą Gustavo Henrique i Léo Pereira. Tak więc prawdopodobny skład to: Diego Alves; Mauricio Isla, Rodrigo Caio, Gustavo Henrique (Léo Pereira) i Filipe Luís; Willian Arão, Diego, Éverton Ribeiro i Giorgian De Arrascaeta; Gabigol i Bruno Henrique.

Z przewagą 1:0 na tablicy wyników po pierwszym meczu, Fla spotyka się z Defensa y Justicia w środę. Drużyna zagwarantuje sobie udział w następnej fazie rozgrywek odnosząc dowolne zwycięstwo lub remisując. Jeśli Defensa wygra 1:0, starcie zostanie rozstrzygnięte rzutami karnymi. Każdy inny triumf Argentyńczyków wyeliminuje drużynę brazylijską.

  • dodał: Anusz
  • 21.07.2021; 11:23
  • źródło: lance.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 4:1 Unión La Calera

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Gabi "czyści" buty Arrascaeta po tym jak ten asystował, przy jego bramce.
Video


Flamengo nie miał większych problemów i pewnie wyrał 4:1 z Union La Calera w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX