Porozumienie z Gabrielem Barbosą coraz bliżej
Flamengo i Gabriel Barbosa nigdy nie byli tak blisko porozumienia od czasu rozpoczęcia negocjacji w sprawie pozostania napastnika. Takie jest uczucie w klubie, wypowiedziane przez wiceprezydenta ds. piłki nożnej Marcosa Braza na konferencji prasowej w poniedziałek. Oczekuje się, że konsensus zostanie osiągnięty w najbliższych dniach.
Różnica między tym, czego chce Gabriel, a tym, co oferuje Flamengo, znacznie się zmniejszyła po spotkaniu w ostatnią niedzielę. Rozmowy poszły dobrze na rzecz ostatecznego porozumienia, które dotyczy nie tylko pensji, ale także innych kwestii umownych.
Pomimo tego postępu Rubro-Negro jeszcze nie kontaktowali się z Interem Mediolan, aby sformalizować wniosek. Klub z Gávea polega na ustnej umowie z włoskim zespołem, na mocy której transfer ma wynieść 16 mln euro za 80% karty napastnika. Ten krok zostanie podjęty dopiero po porozumieniu z Gaibgolem.
Ostatnio Gabriel Barbosa otrzymał oficjalną propozycję od jednego angielskiego klubu, ale nie o poziomie konkurencyjności, dla jakiej zamierza opuścić Brazylię.