flamengo.com.pl


Powrót do gry z kibicami po 497 dniach

Trzeba było czekać aż 497 dni, aby ponownie zagrać z kibicami, chociaż nie na pełnym stadionie i nie w swoim domu. Ale w środę Flamengo zagra ponownie przy wsparciu swoich fanów. Rewanżowy mecz przeciwko Defensa y Justicia w 1/8 finału Copa Libertadores będzie pierwszym spotkaniem drużyny z publicznością od czasu zamknięcia stadionów z powodu pandemii koronawirusa.

Ale droga po powroty nie była prosta. Świadczy o tym etap meczu: Flamengo, jeszcze bez pozwolenia na grę na Maracanie, przeniósł spotkanie na Mané Garrincha w Brasílii, gdzie władze lokalne wydały dekret zwalniający na obecność 25% pojemności stadionu.

To pierwszy krok w procesie, który zarząd Flamengo realizuje od kilku miesięcy. Wiceprezydent tacy jak Marcos Braz (piłka nożna), Luiz Eduardo Baptista (stosunki zewnętrzne) i Rodrigo Dunshee de Abranches (generalny i prawny) kilkakrotnie wypowiadali się publicznie w obronie powrotu kibiców na stadiony.

Pandemia koronawirusa w Brazylii nie jest jeszcze pod kontrolą i istnieją obawy dotyczące nowego wariantu delta. Z drugiej strony szczepienie postępuje w Rio de Janeiro, gdzie ludzie po trzydziestce już zaczęli otrzymywać pierwszą dawkę. To właśnie brak porozumienia z miastem Rio de Janeiro umotywował przeniesienie konfrontacji do Brasílii.

  • dodał: MentiX
  • 21.07.2021; 20:07
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 4:1 Unión La Calera

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Gabi "czyści" buty Arrascaeta po tym jak ten asystował, przy jego bramce.
Video


Flamengo nie miał większych problemów i pewnie wyrał 4:1 z Union La Calera w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX