Rogério Ceni chce, aby Hugo Moura został
Obecnie Abel Braga jest trenerem Lugano. Poprosił więc o zatrudnienie Hugo Moury. Ponadto szwajcarski klub złożył Flamengo dwie propozycje, jedną o wypożyczenie, a drugą w transfer definitywny. Jednak trener Rogério Ceni zdecydował się nie zwalniać volante w tym czasie.
Według szkoleniowca Rubro-Negro, Hugo jest ważnym zawodnikiem dla drużyny. Jednak decyzja należy do zarządu. Rozmowy między stronami trwają.
Trener Abel Braga bardzo lubi piłkę nożną Hugo Moury. Pracował z zawodnikiem we Flamengo w 2019 roku i to on awansował go do pierwszego zespołu i dawał mu często okazji do gry. Nawiasem mówiąc, gdy pracował w Vasco w 2020 roku chciał pozyskać volante, ale negocjacje nie posunęły się naprzód.
Teraz ponownie próbuje zatrudnić gracza, jednak teraz ponownie bez powodzenia. Również dlatego, że 23-latek chociaż jest rezerwowym to dostaje dużo okazji do gry, wchodząc na boisko przeważnie w drugiej połowie. W tym sezonie, Hugo Moura wystąpił w 19 meczach Flamengo. Wreszcie, po odejściu Gérsona i kontuzji Diego Ribasa, wychowanek klubu z Gávea może mieć więcej okazji do gry.