flamengo.com.pl


Rossi zwiększa skuteczność wyprowadzania piłki
Twitter Flamengo

Wyrażenie "bramkarz liniowy" stało się znane w futsalu, gdy drużyna, która zazwyczaj przegrywa, zastępuje bramkarza zawodnikiem z linii, który pełni podwójną rolę: broni strzały i staje się dodatkowym graczem ataku, gdy jego zespół posiada piłkę. W piłce nożnej na boisku zazwyczaj dzieje się to tylko wtedy, gdy bramkarz otrzymuje czerwoną kartkę lub zostaje kontuzjowany i nie ma już możliwości wymiany zawodników. Ale można powiedzieć, że Flamengo ma obecnie coś podobnego.

Po byciu rezerwowym przez niemal cały czas podczas kadencji trenera Jorge Sampaoliego, Agustín Rossi ugruntował swoją pozycję wraz z przybyciem Tite i jest chwalony nie tylko za swoją grę rękami, ale także nogami. Argentyński bramkarz aktywnie uczestniczy w wyprowadzaniu piłki z drużyny i w siedmiu pierwszych meczach pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Brazylii odnotowywał średnio 33,7 podań na mecz (25,2 celnych).

PODANIA AGUSTÍNA ROSSIEGO NOGAMI

• przeciwko Cruzeiro: 28 podań (20 celnych)

• przeciwko Vasco: 31 podań (22 celne)

• przeciwko Grêmio: 33 podania (30 celnych)

• przeciwko Santos: 46 podań (37 celnych)

• przeciwko Fortaleza: 41 podań (31 celnych)

• przeciwko Palmeiras: 26 podań (18 celnych)

• przeciwko Fluminense: 31 podań (19 celnych)

I nie są to tylko proste podania na boki, jak to bywa u bramkarzy. Agustín Rossi wciela się w rolę konstruktora i ryzykuje wiele długich podań podczas meczów. W ten sposób bezpośrednio uczestniczył w dwóch golach Flamengo, przeciwko Fortalezie i Palmeiras.

Na przykład na stadionie Castelão, gdy Flamengo jeszcze remisowało 0:0, siedmiu zawodników Fortalezy wywierało presję na polu ofensywnym. Agustín Rossi inteligentnie dostarczył precyzyjne podanie do Giorgiana de Arrascaety, pozostawiając pięciu przeciwko pięciu. Akcja prawie zawiodła w pierwszej chwili, ale Rubro-Negro nie odpuścili i zdobyli pierwszego gola w ostatecznym zwycięstwie 2:0.

W meczu z Palmeiras na stadionie Maracanã, Agustín Rossi zapewnił nawet "asystę wstępną". Gdy Flamengo już prowadziło 1:0, bramkarz dostrzegł ruch Évertona Cebolinhy, uciekającego od obrońcy i zagrał precyzyjne podanie do napastnika, który odebrał piłkę i dośrodkował do Giorgiana de Arrascaety, który zdobył drugiego gola w zwycięstwie 3:0. Obrońcy poszli nawet świętować z Argentyńczykiem.

28-letni były bramkarz Boca Juniors jest chwalony za spokój, który przekazuje graczom, będąc bardzo aktywnym podczas meczów. Agustín Rossi lubi także stale kierować ustawieniem obrony i najlepszymi opcjami podań dla kolegów z drużyny, którzy otrzymują piłkę.

PODANIA NOGAMI, CUDA RĘKAMI

Agustín Rossi również pokazał się z dobrej strony w obronie, co teoretycznie jest jego specjalnością. Po niepewnym początku, gdzie w niektórych sytuacjach niepewnie interweniował, a w innych nieudanie opuszczał bramkę (co może być skutkiem długiego okresu bez gry), Argentyńczyk pokazał, że odzyskał rytm i pewność siebie. Na początku ery Tite już dokonał kilku cudów, ratując drużynę.

W debiucie trenera, w zwycięstwie 2:0 nad Cruzeiro na stadionie Mineirão, dokonał świetnej obrony po starciu Ayrtona Lucasa i Iana Luccasa, gdy na tablicy wyniku był jeszcze stan 0:0. Przy wyniku 1:0 przeciwko Vasco, obronił strzał głową Vegettiego, gdy piłka już przechodziła obok jego ciała, ponownie przy stanie 0:0. W starciu z Palmeiras na stadionie Maracanã, zanim Flamengo strzeliło trzy gole, Agustín Rossi dokonał pięknej obrony uderzenia Breno Lopesa.

Jako niekwestionowany podstawowy zawodnik w erze Tite, Agustín Rossi stał się kluczowym ogniwem drużyny, a w jego rękach i nogach tkwią nadzieje na miejsce w pierwszej czwórce i być może mistrzowski tytuł na ostatnim odcinku Campeonato Brasileiro. W siedmiu meczach pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Brazylii, bramkarz opuścił boisko bez straty gola w czterech z nich. Z zapewnionym udziałem Argentyńczyka, Flamengo powróci na boisko w czwartek, gdy podejmie Red Bull Bragantino na stadionie Maracanã w zaległym spotkaniu 30. kolejki.

  • dodał: MentiX
  • 17.11.2023; 11:45
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Palmeiras 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Starcie gigantów brazylijskiego futbolu zakończone remisem 1:1.
Video


Wygrywając 1:0 z Olimpią, Flamengo zrobiło mały krok w awansie do ćwierćfinału Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX