Spotkanie władz z Abelem Bragą
Flamengo przegrało czwartkowy półfinał Taça Guanabara z Fluminense. Porażka, która nie była w planach, wywołała ruch za kulisami Rubro-Negro. Władze klubu na bieżąco analizują wyniki osiągane przez drużynę i spotkali się z trenerem Abelem Bragą.
Spotkanie było motywowane zainteresowaniem zarządu debiutem Flamengo w Copa Libertadores. Intencją władz jest przygotowanie zespołu do debiutanckiego spotkania w dniu 5 marca, kiedy Rubro-Negro pojadą do Boliwii, aby zmierzyć się z San José. Ponadto, zarząd chciał zrozumieć, dlaczego niektórzy zawodnicy grają mniej oraz poznać przyczynę porażki z Fluminense.
Chociaż dyskusja istnieje, to nie ma najmniejszej możliwości, aby trener został zwolniony z powody porażki w pierwszej rundzie Campeonato Carioca. Ideą władz, było jedynie zrozumienie, co się stało i zaplanować debiut klubu w międzynarodowych rozgrywkach. Warto wspomnieć, że takie spotkania są normalne, jednak wraz z porażką porządek dzienny został zmodyfikowany.