
Flamengo rozpoczęło sezon 2025 z pięcioma zawodnikami w ostatnim roku kontraktu. Spośród nich klub przedłużył umowę z Erickiem Pulgarem i wciąż prowadzi negocjacje z Guillermo Varelą. Obecnie trzech piłkarzy może podpisać wstępny kontrakt z innym zespołem od 1 lipca i odejść za darmo w grudniu.
Są to: bramkarz Matheus Cunha oraz obrońcy Cleiton i Pablo. Ten ostatni nie był nawet brany pod uwagę przez Filipe Luísa - zagrał w początkowych kolejkach Campeonato Carioca, gdy pierwsza drużyna przebywała w Stanach Zjednoczonych, a następnie otrzymał zgodę na poszukiwanie nowego klubu.
Pablo wciąż trenuje w Flamengo, realizując indywidualny plan treningowy w godzinach innych niż reszta drużyny. Obrońca liczył na transfer podczas okna transferowego w kwietniu, ale nie otrzymał żadnych ofert. W związku z tym prawdopodobnie wypełni obecny kontrakt do końca.
24-letni Matheus Cunha najprawdopodobniej odejdzie z Flamengo jako wolny zawodnik i będzie mógł podpisać kontrakt z dowolnym innym klubem. Do tej pory nie odbyły się żadne rozmowy w sprawie przedłużenia umowy. Bramkarz otrzymał od Filipe Luísa szansę występu w meczach Copa do Brasil przeciwko Botafogo-PB. W 2023 roku Nottingham Forest wyraziło gotowość zapłaty nawet 10 milionów euro, lecz Rubro-Negro poinformowali wówczas, że nie są zainteresowani jego sprzedażą.
Cleiton natomiast otrzymał sygnał, że Flamengo chciałoby przedłużyć z nim kontrakt. W lutym klub skontaktował się z przedstawicielami zawodnika. Wówczas wydawało się, że rozmowy o przedłużeniu umowy nie będą trudne. Niedługo potem obrońca otrzymał zapytania z Europy i negocjacje z Rubro-Negro nie posunęły się naprzód.
Matheus Cunha i Cleiton to jedyni piłkarze z tej grupy, którzy wciąż są brani pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej przez Filipe Luísa. Oprócz nich w składzie pozostaje Guillermo Varela, z którym finalizowane są negocjacje w sprawie nowej umowy. Spór finansowy między żądaniami prawego obrońcy a propozycją Flamengo został już rozwiązany. Agent Urugwajczyka ma spotkać się z zarządem klubu, by dopracować ostatnie szczegóły.
- dodał: MentiX
- 09.06.2025; 10:21
- źródło: globoesporte.com
- foto: Twitter Flamengo

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Brak komentarzy












- Nicolás de la Cruz
- Uraz: skręcenie lewego kolana.
- Powrót: Czerwiec 2025.