Varela zaoferowany Flamengo
Po przybyciu Évertona Cebolinhi i Arturo Vidala, negocjując z pomocnikiem Walace z Udinese i wycofaniu się z pozyskania Wendela, który przedłużył swój kontrakt z Zenitem Petersburg, Flamengo kontynuuje poszukiwania kolejnych wzmocnień zespołu na drugą część sezonu. Według urugwajskiego dziennikarza Sebastiána Giovanelliego, bardzo blisko dołączenia do Rubro-Negro jest Guillermo Varela z Dinamo Moskwa.
Chociaż rosyjski klub nie chce stracić urugwajskiego obrońcy, to wola samego 29-latka jest decydująca. Flamengo zdołało przekonać Guillermo Varelę do skorzystania z klauzuli FIFA, która z powodu wojny pomiędzy Rosją, a Ukrainą, pozwala zawodnikom występującym w klubach z obu krajów, zawiesić swój kontrakt do czerwca 2023 roku.
Guillermo Varela jest wychowankiem Peñarolu, w swojej karierze występował także w Real Madryt Castilla, Manchesterze United, Eintrachcie Frankfurt i FC Kopenhaga.
29-latek ma wzmocnić prawą obronę po odejściu Mauricio Isli do Universidad Católica i zapewnić bezpieczeństwo sektorowi, biorąc pod uwagę częste błędy popełniane przez Rodineiego i Matheuzinho.