flamengo.com.pl


Zarząd nie zgadza się na przedłużenie kontraktu z Gabrielem Barbosą
Twitter Flamengo

Sezon 2023 dobiega końca, a jednym z najbardziej dyskutowanych tematów we Flamengo jest przedłużenie kontraktu z Gabrielem Barbosą. To dlatego, że obecna umowa napastnika wygasa w grudniu 2024 roku. Z tego powodu zarząd Rubro-Negro już zaczyna podejmować działania w celu przedłużenia umowy z zawodnikiem. Niemniej jednak istnieją różnice zdań we władzach klubu.

Według informacji dziennikarza Venê Casagrande, wewnątrz zarządu Flamengo toczy się wewnętrzna debata dotycząca przedłużenia umowy z Gabigolem. Departament Piłki Nożnej opowiada się za przedłużeniem kontraktu, podczas gdy Departament Finansowy Rubro-Negro jest temu przeciwny.

Mimo sprzeczności w poglądach departamentów Flamengo, ostateczne słowo należeć będzie do prezydenta Rodolfo Landima. Warto jednak zaznaczyć, że rozmowy w sprawie negocjacji są "zatrzymane" wewnątrz klubu, na życzenie trenera Tite, który nawołuje do całkowitego skupienia się na końcówce Campeonato Brasileiro.

SŁABY SEZON GABRIELA BARBOSY

Mimo że uważany jest za jednego z najważniejszych zawodników Flamengo, Gabigol nie przeżywa najlepszego momentu w Rubro-Negro. To dlatego, że napastnik boryka się z najdłuższym okresem suszy bramkowej od czasu, gdy założył Manto Sagrado. To już 87 dni bez wpisania się na listę strzelców. Ponadto ostatni raz wpisał się na listę strzelców z rzutu karnego, co oznacza, że okres "suszy" z gry jest jeszcze dłuższy, bo ostatniego gola z akcji strzelił w lipcu.

Oprócz kryzysu strzeleckiego, Gabriel Barbosa przeżywa najdłuższą serię meczów w roli rezerwowego. To już dziewięć spotkań, w których napastnik nie znalazł się w wyjściowej jedenastce. W tym sezonie napastnik wystąpił w 57 meczach, w których strzelił 20 goli, jest więc drugim najlepszym strzelcem zespołu, ustępując jedynie Pedro, który wpisał się na listę strzelców 33 razy.

ZAWIESZENIE

Oczekując na określenie swojej przyszłości, Gabigol pozostaje do dyspozycji Tite podczas treningów w okresie przerwy w rozgrywkach wynikającej z meczów międzynarodowych. Niemniej jednak zawodnik nie będzie dostępny w najbliższym meczu, ponieważ jest zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w klasyku z Fluminense.

Flamengo rozegra swoje kolejne spotkanie przeciwko Red Bull Bragantino na stadionie Maracanã w dniu 23 listopada w zaległym meczu 30. kolejki Campeonato Brasileiro.

  • dodał: MentiX
  • 15.11.2023; 14:01
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Palmeiras 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Starcie gigantów brazylijskiego futbolu zakończone remisem 1:1.
Video


Wygrywając 1:0 z Olimpią, Flamengo zrobiło mały krok w awansie do ćwierćfinału Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX